Елайнери

Елайнери – ефективний інструмент у ортодонтії, що дозволяє без використання брекет-системи вирівняти зуби.
Елайнерами на сьогоднішній день вже можна лікувати і складні клінічні ситуації, застосовуючи додаткові апарати як: MSE або Beneslayder dystal або mesial.

Види елайнерів в ортодонтії:

Панчішні капи
Протектори для рота
Індивідуальні капи

Стоматологічне лікування за допомогою елайнерів

Елайнери – ефективний інструмент у ортодонтії, що дозволяє без використання брекет-системи вирівняти зуби.

Працювати з таким ортодонтичним апаратом зручно як лікарю, так і його пацієнту – у певних клінічних ситуаціях саме цьому методу надається перевага. Як і традиційні брекети, елайнери призначені для переміщення зубів потроху за один раз.

Перед початком лікування ортодонт огляне пацієнта та зробить діагностичні записи. На підставі цієї інформації ортодонт може поставити діагноз, а потім за допомогою програмного забезпечення для лігатур розробити дизайн вашої усмішки та спланувати процес лікування капами – який зуб куди переміщається і в якому порядку – спрямовуючи зуби у здорове становище. Пам’ятайте, що йдеться про всі зуби, а не тільки про ті кілька, які видно при усмішці.

Ціль: здоровий «прикус» – верхні та нижні зуби, які правильно прилягають один до одного.

Элайнеры, стоматологические капы

У яких випадках лікування за допомогою стоматологічних кап?

Види кап елайнерів:

Існує три типи кап:

Панчішні капи

Це заготовки, які постачаються готовими до носіння. Вони недорогі, і їх можна купити у більшості спортивних магазинів та універмагів. Однак їх практично неможливо підігнати за розміром, вони громіздкі, ускладнюють дихання та розмову і практично не захищають. Стоматологи не рекомендують їх використати.

Протектори для рота

Також можна купити у багатьох магазинах спортивних товарів, і вони можуть підійти краще ніж протектори для рота. Капа "кип'яті та кусай" виготовляється з термопластичного матеріалу. Її поміщають у гарячу воду для розм'якшення, потім кладуть у рот і надають форму навколо зубів за допомогою тиску пальців та язика.

Індивідуальні капи

Розробляються та виготовляються у стоматологічному кабінеті або професійній лабораторії за вказівкою стоматолога. Спочатку стоматолог робить зліпок ваших зубів, а потім із спеціального матеріалу на моделі виготовляється каппа. Через використання спеціального матеріалу, а також додаткового часу та трудовитрат ця індивідуальна капа коштує дорожче за інші види, але вона забезпечує найбільший комфорт та захист.

Переваги та недоліки елайнерів

Плюси:

Мінуси:

Лікарі-ортодонти у Smart Clinic
Стоматология Smart Clinic в Запорожье
Головко Євген Сергійович

Стоматолог-ортодонт

Стаж роботи – 10 років.

Бєлік Тетяна Григорівна

Стоматолог-ортодонт

Стаж роботи – 10 років.

Записатися на прийом
Фотогалерея