Художня реставрація зубів

Художня реставрація зубів допомагає повернути привабливість зубного ряду, відновити його повноцінні функції та позбавити пацієнта дискомфорту.

Художня реставрація зубів у Запоріжжі

Зубна емаль – найтвердіша тканина організму. Однак цей міцний матеріал піддається впливу компонентів їжі та рідин, механічних пошкоджень та каріозних бактерій. З’являються плями, тріщини або навіть руйнування, що впливають не тільки на колір та форму, а й на функцію зубів. Естетика зубів не менш важлива, адже усмішка – це візитна картка людини. Художня реставрація зубів допомагає повернути привабливість зубного ряду, відновити його повноцінні функції та позбавити пацієнта дискомфорту.

Що є художня реставрація зубів?

Художня реставрація допомагає пацієнтам зберегти або створити усмішку, якою вони задоволені. Коли ми використовуємо реставрацію, ми відновлюємо функцію зуба та водночас створюємо естетично привабливу усмішку для пацієнта.

Більшість реставраційних стоматологічних процедур, які ми проводимо в нашому офісі, можуть бути художніми. Наприклад, якщо пацієнту потрібна пломба, і вона знаходиться на зубі в передній частині рота, він часто вибирає композитну або кольорову пломбу, а не пломбу з амальгами срібного кольору. Композитна пломба захищає зуб від подальшої руйнації (відновлює його функцію), а також надає усмішці пацієнта більш природного вигляду.

Простими словами, художня реставрація сприяє поліпшенню як стану зуба, і його виду.

Пряма та непряма реставрація

Існує два види художньої реставрації: пряма та непряма. Чим вони відрізняються?
Пряма реставрація зубів у стоматології вирішує виключно завдання естетики:

До непрямої реставрації відносять:
Коронки

Це так званий "чохол" для відновлення функцій зуба, який був дуже зруйнований. Одягається на стічену з боків одиницю або штифт. Під час виготовлення протез роблять із рельєфним краєм, щоб штучний зубик виглядав натурально.

Вініри та люмініри

Реставрація кривих зубів здійснюється із застосуванням дуже тонких керамічних пластин. Вони підходять для реставрації передніх зубів зі сколами, тріщинами та іншими дрібними дефектами. Накладки дозволяють створити голлівудську усмішку, якщо не допомагають жодних способів відбілювання. Люмініри відрізняються від вінірів лише завтовшки. Як правило, такі пластини встановлюються на парну кількість одиниць (2, 4, 6 тощо) на верхній чи нижній щелепі.

Плюси та мінуси реставрації

Естетична реставрація зубів має свої плюси та мінуси. До переваг можна віднести:

Можна позбутися майже будь-якої вади: тріщини, сколу, плями, широких міжзубних проміжків тощо. Одиниці реставрують досить швидко - від 1 години (при встановленні пломби) до місяця (при монтажі вінірів).

Відсутність необхідності ретельної обробки зуба або депульпування при пломбуванні композитним матеріалом.

Для корекції використовуються високоякісні зносостійкі матеріали, які можуть прослужити багато років, якщо пацієнт дотримується правил гігієни та обережності при жуванні. Пломба зазвичай тримається близько 5 років, вініри – до 15-20 років.

Реконструкція зубів гарантує їхній природний зовнішній вигляд. При корекції сколів або інших недоліків, відреставрований зуб не відрізнятиметься від загального ряду.

Мінуси естетичної реставрації:

Пломби зі світлополімерних складів з часом тьмяніють і темніють. Якщо на коронках жувальних зубів це буде майже непомітно, то на різцях або іклах пломбу через кілька років доведеться міняти.

При руйнуванні зуба більш ніж на 50% та відсутності нерва існує ризик поломки конструкції після реставрації. Якщо пацієнт неправильно доглядає відновлений зуб, він не прослужить довго.

Художня реставрація зубів у Smart Clinic у Запоріжжі пройде для вас швидко та приємно.
Тому якщо у вас є якісь сумніви чи страхи – записуйтесь на консультацію, наші лікарі вам все розкажуть та пояснять!

Стоматолог-естетист у Smart Clinic
Стоматология Smart Clinic в Запорожье
Головко Юлія В'ячеславівна

Стоматолог-естетист

Стаж роботи – 9 років.

Записатися на прийом
Фотогалерея