Пародонтит

Пародонтит, різновид захворювання ясен, є сильним запаленням ясен, симптоми якого включають почервоніння, кровоточивість або опухання ясен. Якщо пародонтит не лікувати, він може призвести до втрати зубів. Лікування може включати спеціальне глибоке чищення, а важких випадках – хірургічне втручання. Регулярне чищення зубів щіткою та зубною ниткою може запобігти пародонтиту.

Лікування пародонтиту в стоматології Smart Clinic

Якщо пародонтит не запущений, лікування може включати менш інвазивні процедури, зокрема:

  • Скалювання. Скалювання видаляє зубний камінь та бактерії з поверхні зубів та під яснами.
  • Стругання коріння.
  • Стругання коренів згладжує поверхні коренів, перешкоджаючи подальшому накопиченню зубного каменю та бактерій, та видаляє побічні продукти життєдіяльності бактерій, які сприяють запаленню та уповільнюють загоєння або прикріплення ясна до поверхні зуба.
    Антибіотики. Антибіотики місцевого або перорального застосування можуть допомогти у боротьбі з бактеріальною інфекцією.

Якщо у вас прогресуючий пародонтит, лікування може вимагати стоматологічної хірургії, наприклад:

  • Операція щодо зменшення кишені.
  • Трансплантація м’яких тканин.
  • Кісткова пластика. Ця процедура проводиться, коли пародонтит зруйнував кістку, що оточує корінь зуба.
  • Спрямована регенерація тканин.


Вчасно записавшись на прийом у стоматологію Smart Clinic у Запоріжжі, Ви можете запобігти багатьом проблемам!

Парадонтит - лечение в Запорожье

Причини виникнення пародонтиту:

Скупчення зубного нальоту

Захворювання ясен найчастіше викликається зубним нальотом - товстою плівкою бактерій, що утворюється на яснах і зубах, яку видаляє щоденне чищення зубів щіткою, зубною ниткою та полоскання. Чи не впевнені, що у вас захворювання ясен чи інфекція ясен? Ви не самотні – мільйони дорослих людей мають ту чи іншу стадію захворювання ясен. Хороша новина полягає в тому, що якщо хворобу виявлено на ранній стадії, вона оборотна. Поліпшення догляду за зубами та проведення стоматологічних оглядів не рідше одного разу на шість місяців – це чудові кроки для зменшення зубного нальоту.

Куріння та жувальний тютюн

Куріння порушує нормальне функціонування клітин тканин ясен, роблячи ваш рот уразливішим для інфекцій, таких як захворювання ясен. Жувальний тютюн анітрохи не кращий. Відмовтеся від цієї звички і допоможіть запобігти ряду проблем зі здоров'ям, включаючи інфекцію ясен.

Гормональні зрушення у жінок

Коли ви вагітні або під час щомісячних менструальних циклів, гормони підвищуються і знижуються, роблячи ясна більш чутливими до захворювань ясен. Очікування дитини не означає, що у вас автоматично виникнуть проблеми з яснами або зубами, це означає, що в цей період вам слід особливо ретельно стежити за порожниною рота, щоб зберегти здоров'я порожнини рота. Під час вагітності ваші ясна можуть запалюватися, дратуватися, опухати, червоніти або трохи кровоточити при чищенні зубів щіткою або зубною ниткою. Якщо у вас з'явилися ці симптоми, знайте, що після вагітності вони зазвичай зникають, але проконсультуйтеся зі своїм стоматологом і лікарем, якщо у вас виникнуть будь-які питання.

Рецептурні препарати

Деякі ліки можуть мати побічні ефекти, які знижують вироблення та потік слини, що може призвести до сухості у роті, що сприяє більш легкому поширенню бактерій. Якщо ви турбуєтеся про здоров'я ясен, обговоріть з лікарем прийом ліків, що відпускаються за рецептом.

Дефіцит поживних речовин

Отримувати всі вітаміни щодня – важка робота, але нестача вітаміну С може бути особливо шкідливою для ваших ясен. Дієта з високим вмістом цукру та вуглеводів та низьким вмістом води та вітаміну С – це рецепт для проблем з яснами. Щоб запобігти захворюванням ясен, пийте багато води і слідкуйте за тим, щоб ваше харчування було збалансованим і багатим на вітамін С.

Кривизна зубів

Зуби часто накладаються один на одного, стають кривими або повертаються. Однак переповнений рот може стати сприятливим ґрунтом для розвитку захворювань ясен, оскільки при неправильному розташуванні зубів утворюється більше місць, де може накопичуватися зубний наліт, який шкодить зубам та яснам. Приділяйте особливу увагу чищенню зубів та використанню зубної нитки у цих місцях, щоб запобігти таким причинам інфекції ясен, як зубний наліт.

Генетика

Якщо у вашій сім'ї є випадки захворювання на ясен, розкажіть про це своєму стоматологу. Це може підвищити ризик розвитку бактеріальної інфекції.

Види захворювання пародонту та як вони виявляються?

Як запобігти розвитку запалення кореня зуба?

Пародонтит можна запобігти.
Вживіть заходів щодо профілактики захворювань ясен:

Стоматолог-терапевт у Smart Clinic
Стоматология Smart Clinic в Запорожье
Дерезенко Пилип Миколайович

Стоматолог-терапевт

Стаж роботи – 6 років

Записатися на прийом
Фотогалерея