Пародонтит
Пародонтит, різновид захворювання ясен, є сильним запаленням ясен, симптоми якого включають почервоніння, кровоточивість або опухання ясен. Якщо пародонтит не лікувати, він може призвести до втрати зубів. Лікування може включати спеціальне глибоке чищення, а важких випадках – хірургічне втручання. Регулярне чищення зубів щіткою та зубною ниткою може запобігти пародонтиту.
Smart Clinic / Пародонтит
Лікування пародонтиту в стоматології Smart Clinic
Якщо пародонтит не запущений, лікування може включати менш інвазивні процедури, зокрема:
- Скалювання. Скалювання видаляє зубний камінь та бактерії з поверхні зубів та під яснами.
- Стругання коріння.
- Стругання коренів згладжує поверхні коренів, перешкоджаючи подальшому накопиченню зубного каменю та бактерій, та видаляє побічні продукти життєдіяльності бактерій, які сприяють запаленню та уповільнюють загоєння або прикріплення ясна до поверхні зуба.
Антибіотики. Антибіотики місцевого або перорального застосування можуть допомогти у боротьбі з бактеріальною інфекцією.
Якщо у вас прогресуючий пародонтит, лікування може вимагати стоматологічної хірургії, наприклад:
- Операція щодо зменшення кишені.
- Трансплантація м’яких тканин.
- Кісткова пластика. Ця процедура проводиться, коли пародонтит зруйнував кістку, що оточує корінь зуба.
- Спрямована регенерація тканин.
Вчасно записавшись на прийом у стоматологію Smart Clinic у Запоріжжі, Ви можете запобігти багатьом проблемам!


Причини виникнення пародонтиту:
Захворювання ясен найчастіше викликається зубним нальотом - товстою плівкою бактерій, що утворюється на яснах і зубах, яку видаляє щоденне чищення зубів щіткою, зубною ниткою та полоскання. Чи не впевнені, що у вас захворювання ясен чи інфекція ясен? Ви не самотні – мільйони дорослих людей мають ту чи іншу стадію захворювання ясен. Хороша новина полягає в тому, що якщо хворобу виявлено на ранній стадії, вона оборотна. Поліпшення догляду за зубами та проведення стоматологічних оглядів не рідше одного разу на шість місяців – це чудові кроки для зменшення зубного нальоту.
Куріння порушує нормальне функціонування клітин тканин ясен, роблячи ваш рот уразливішим для інфекцій, таких як захворювання ясен. Жувальний тютюн анітрохи не кращий. Відмовтеся від цієї звички і допоможіть запобігти ряду проблем зі здоров'ям, включаючи інфекцію ясен.
Коли ви вагітні або під час щомісячних менструальних циклів, гормони підвищуються і знижуються, роблячи ясна більш чутливими до захворювань ясен. Очікування дитини не означає, що у вас автоматично виникнуть проблеми з яснами або зубами, це означає, що в цей період вам слід особливо ретельно стежити за порожниною рота, щоб зберегти здоров'я порожнини рота. Під час вагітності ваші ясна можуть запалюватися, дратуватися, опухати, червоніти або трохи кровоточити при чищенні зубів щіткою або зубною ниткою. Якщо у вас з'явилися ці симптоми, знайте, що після вагітності вони зазвичай зникають, але проконсультуйтеся зі своїм стоматологом і лікарем, якщо у вас виникнуть будь-які питання.
Деякі ліки можуть мати побічні ефекти, які знижують вироблення та потік слини, що може призвести до сухості у роті, що сприяє більш легкому поширенню бактерій. Якщо ви турбуєтеся про здоров'я ясен, обговоріть з лікарем прийом ліків, що відпускаються за рецептом.
Отримувати всі вітаміни щодня – важка робота, але нестача вітаміну С може бути особливо шкідливою для ваших ясен. Дієта з високим вмістом цукру та вуглеводів та низьким вмістом води та вітаміну С – це рецепт для проблем з яснами. Щоб запобігти захворюванням ясен, пийте багато води і слідкуйте за тим, щоб ваше харчування було збалансованим і багатим на вітамін С.
Зуби часто накладаються один на одного, стають кривими або повертаються. Однак переповнений рот може стати сприятливим ґрунтом для розвитку захворювань ясен, оскільки при неправильному розташуванні зубів утворюється більше місць, де може накопичуватися зубний наліт, який шкодить зубам та яснам. Приділяйте особливу увагу чищенню зубів та використанню зубної нитки у цих місцях, щоб запобігти таким причинам інфекції ясен, як зубний наліт.
Якщо у вашій сім'ї є випадки захворювання на ясен, розкажіть про це своєму стоматологу. Це може підвищити ризик розвитку бактеріальної інфекції.
Види захворювання пародонту та як вони виявляються?
Гінгівіт – це найлегша та найпоширеніша форма пародонтиту. Він викликається токсинами, що у зубному нальоті, і призводить до розвитку пародонтиту. До групи підвищеного ризику розвитку гінгівіту входять вагітні жінки, жінки, які приймають протизаплідні таблетки, люди з неконтрольованим діабетом, які приймають стероїди, а також люди, які контролюють судоми та кров’яний тиск за допомогою ліків.
Хронічний пародонтит – це найпоширеніша форма захворювання, яка найчастіше зустрічається у людей віком від 45 років. Хронічний пародонтит характеризується запаленням нижче лінії ясна та прогресуючим руйнуванням ясна та кісткової тканини. Може здатися, що зуби поступово збільшуються завдовжки, але насправді ясна поступово рідшає.
Агресивне пародонтозне захворювання – характеризується швидкою втратою прикріплення ясна та швидкою втратою кісткової тканини. Саме захворювання по суті таке саме, як і хронічний пародонтит, але прогресує набагато швидше. Ризик розвитку агресивного пародонтиту підвищений у курців та тих, у кого у сімейному анамнезі є це захворювання.
Некротизуюча хвороба пародонту – ця форма захворювання швидко посилюється і частіше зустрічається у людей, які страждають на ВІЛ, імуносупресію, недоїдання, хронічний стрес або вважають за краще курити. Загибель тканин (некроз) часто зачіпає періодонтальну зв’язку, тканини ясен та альвеолярну кістку.
Як запобігти розвитку запалення кореня зуба?
Пародонтит можна запобігти.
Вживіть заходів щодо профілактики захворювань ясен:
- Чистіть зуби двічі на день
- Регулярно користуйтеся зубною ниткою
- Регулярно проходьте стоматологічні огляди та чищення
- Киньте курити