Протезування зубів на імплантах

Процедура протезування зубів на імплантах – це процедура, що передбачає операцію із зубним протезом, що спирається на зубні імплантати. Протезна конструкція є коронкою, містом або знімним протезом, встановленим на імплантаті – титановому гвинті, встановленому в кістку, і замінює корінь втраченого зуба.

Види протезування зубів на імплантах
Незнімні протези
Знімні зубні протези з опорою на імплантати (замикаються)
Умовно-знімний протез

Протезування на імплантах у Запоріжжі

Процедура протезування на імплантах – це процедура, що передбачає операцію із зубним протезом, що спирається на зубні імплантати. Протезна конструкція являє собою коронку, міст або знімний протез, встановлений на імплантаті – титановому гвинті, встановленому в кістку, і корінь втраченого зуба, що замінює. Протезування на імплантатах – одне з найефективніших рішень на відновлення цілісності зубного ряду. На відміну від звичайного дентального протезування, установка протезів на імплантатах не вимагає шліфування сусідніх зубів і повністю відновлює функцію та естетику зубів.

Таке протезування на імплантатах є незнімним: це означає, що в процесі лікування протез фіксується на опори на цемент і не підлягає зняттю з метою гігієни в домашніх умовах. Пацієнт користується такими протезами як звичайними зубами, використовуючи лише додаткові засоби для гігієни.

Записуйтесь на консультацію до стоматолога-ортопеда у стоматології Smart Clinic.

Протезирование зубов на имплантах - Smart Clinic

Способи протезування зубів на імплантах

Одноетапне протезування

Така процедура виконується за один день. За одне відвідування встановлюють титановий стрижень з абатментом (зміцнююча частина) та коронку. Дана процедура підходить пацієнтам з хорошою щільністю кістки і в тих областях ротової порожнини, де косметичний вигляд не є важливою проблемою.

Двоетапне протезування

Воно ж класичне. Процедура тривалістю півроку. Спочатку в кістку вкручується імплант (сталевий штифт). На його загоєння доводиться від 3 до 5 місяців. Після цього на 7-10 днів встановлюється формувальник для ясен, який підготує місце для коронки. І за тиждень вже встановлюється безпосередньо коронка. При цьому способі, на відміну одноетапного, стоматолог бачить структуру кістки, що дозволяє оцінити її щільність і якість, що дуже важливо при виборі імплантатів.

Види протезування зубів на імплантах

Незнімні протези

Незнімні зубні протези з опорою на імплантати - це варіант, який виглядає, відчувається і функціонує так само, як природні зуби, оскільки вони постійно прикріплені до зубних імплантатів. Вам не доведеться знімати їх щоночі для чищення або ставити їх у склянку з водою поряд з ліжком під час сну - ви навіть можете забути, що носите протези! Незнімні протези чистять так само, як і природні зуби, хоча вам також доведеться стежити за очищенням невеликого простору, де протез стикається з ясна. Багато пацієнтів використовують водні флоссери, нитевдеватели або маленькі інтерпроксимальні щітки для полегшення чищення.

Знімні зубні протези з опорою на імплантати (замикаються)

Знімні протези з опорою на імплантати знаходяться десь між традиційними протезами та незнімними протезами з опорою на імплантати, пропонуючи пацієнтам багато переваг незнімних протезів з опорою на імплантати, а також деякі недоліки традиційних протезів. Хоча вони не вимагають використання безладного клею і надійно фіксуються на імплантатах, тому ніколи не зісковзують і не зміщуються, вони все ж таки більше схожі на традиційні зубні протези. Вони трохи громіздкіші, і їх необхідно знімати на ніч для чищення. Вранці ви заклацнете їх назад.

Умовно-знімний протез

Цей вид конструкцій можна знімати та встановлювати на місце, проте протез на імплантатах надійно фіксується. Протезування на імплантатах називається умовно-знімним, тому що знімати апарат може лише стоматолог-ортодонт для корекції або професійного чищення. Застосовується при значній чи повній відсутності зубів. Види протезування: all on 4, all on 6, протез-сегмент.

Фіксовані та знімні протези: що краще?

Традиційно незнімні протези з опорою на імплантати вимагали більше щелепної кістки для підтримки, ніж знімні протези, тому вони не підходили для пацієнтів, які вже мали велику втрату кісткової тканини. Тепер для деяких таких пацієнтів як альтернатива може бути використана повна дуга з опорою тільки на чотири імплантати. Кісткова пластика також може бути використана для того, щоб зміцнити щелепу для незнімних протезів з опорою на імплантати.

Якщо кісткова тканина щелепи вже втрачена, протези, що замикаються, є кращим варіантом, ніж незнімні, оскільки вони вимагають меншої підтримки, ніж постійні протези. Ще однією незаперечною перевагою для багатьох пацієнтів є те, що знімні протези на імплантатах набагато доступніші за ціною, ніж незнімні протези на імплантатах. Крім того, протези з опорою на імплантати легше утримувати в чистоті, оскільки їх можна виймати кожен день для гігієни.

У кожного пацієнта свої цілі лікування та стоматологічні потреби, тому немає універсального рішення. Найкращий спосіб визначити, який варіант підходить саме вам, – це відвідати нашу стоматологію у Запоріжжі для консультації.

Як відбувається процес протезування зубів?

Швидко відновити один втрачений зуб або весь ряд можна за допомогою протезування на імплантатах. Це абсолютно безболісно, і на загоєння не піде багато часу. Докладніше про це можна дізнатися на консультації у нашій клініці.

Лікарі-ортопеди в Smart Clinic
Стоматология Smart Clinic в Запорожье
Головко Юлія В'ячеславівна

Стоматолог-ортопед

Стаж роботи – 9 років

Стоматология Smart Clinic в Запорожье
Дерезенко Пилип Миколайович

Стоматолог-ортопед

Стаж роботи – 6 років

Записатися на прийом
Фотогалерея